Wydarzenia

22 marca 2024 roku wszystkie "Krasnale" powitały Wiosnę. Tego dnia już od rana panowało wielkie zamieszanie, bo wreszcie nadszedł długo wyczekiwany pierwszy dzień wiosny. Wszystkie przedszkolaki ubrały się wręcz tęczowo. Pani Wiosna najpierw odwiedziła i bawiła się z naszymi maluszkami. Następnie starsze "Krasnale" biorąc udział w poszukiwaniach oznak wiosny dotarły na aulę, gdzie juz czekał na nich Bocian. Starszaki odczytały zakodowane hasło: WIOSNA i to stało się zaproszeniem dla Pani Wiosny do wspólnych zabaw. Były tańce, zagadki i moc atrakcyjnych zabaw. Mamy nadzieję, że starania naszych przedszkolaków sprawiły, że wiosna zagości u nas już na dobre.

Sensoplastyka w naszym przedszkolu to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich płaszczyznach.

Kampania "Bezpieczny przejazd" - nasze przedszkole w lutym 2024r. wzięło udział w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz właściwego zachowania na terenach kolejowych dołączając do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa. Kampania ta prowadzona jest przez PKP Polskie Linie Kolejowe, w ramach której odwiedzili nas kolejarze oraz Straż Ochrony Kolei.

Światowy Dzień Kota to święto, które obchodzone jest każdego roku 17 lutego. Celem tego dnia jest uświadomienie ludziom, jak ważne są koty w naszym życiu i jak ważne jest zapewnienie im odpowiedniej opieki i troski. W przedszkolu, "dzień kota" to ciekawa i oryginalna forma edukacji, polegająca na przeprowadzeniu lekcji poświęconych tym uroczym zwierzątkom tak lubianym przez dzieci. Celem takich zajęć jest zwiększenie wiedzy dzieci na temat kotów domowych i dzikich, a także rozwijanie ich empatii i odpowiedzialności za zwierzęta.

Światowy Dzień Dinozaura to wyjątkowy dzień obchodzony corocznie w Posce 26 lutego. Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować dzieci już od najmłodszych lat. W naszym przedszkolu staramy się wykorzystywać takie wyjątkowe dni, do uatrakcyjniania zajęć oraz przybliżenia informacji o czasach prehistorycznych, gdzie prym wiodły dinozaury !