Zajęcia otwarte dla rodziców to spotkania, dzięki którym możemy zobaczyć, jak przebiegają zajęcia naszego dziecka w grupie przedszkolnej. To czas poświęcony tylko dzieciom , dający im sygnał, że to co robią codziennie w przedszkolu jest dla nas ważne.

23 marca "Krasnale" z sali zielonej bawiły się ze swoimi rodzicami, które mimo wielu obowiązków przybyli do naszego przedszkola, by towarzyszyć swoim pociechom. Do zajęć pt. "Wielkanoc tuż, tuż" zaprosiły wychowawczynie, które tego dnia specjalnie dla dzieci przemieniły się w "Wielkanocne Zajączki". Nasze dzielne "Krasnale" wspaniale szukały pisanek i kolejno rozwiązywały zadania, o których w liście do nich wspomniał Zajączek Wielkanocny. Dzieci układały puzzle, rozwiązywały zagadki, dzieliły wyrazy na sylaby, brały udział wraz z rodzicami we wspólnych zabawach ruchowych i w wyścigu z pisanką oraz w konkursie szybkiego obierania jajka. Dzieci wraz z rodzicami wykonały także pamiątkową pracę plastyczną z kolorowej soli pt. "Pisanka" i zaśpiewały dla nich piękną wielkanocną piosenkę. Na koniec Zajączek wielkanocny w kolejnym liście podziękował za wspaniale wykonane zadania, zaprosił do siebie na łąkę i poinformował o upominkach, które Panie wychowawczynie wręczyły dzieciom i rodzicom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu !