dsc05491Teatrzyk „Zielony Melonik” odwiedził nasze przedszkole 20 maja 2016 roku.  Wszystkie Krasnale oglądnęły  wspaniały, budzący wiele emocji spektakl  pt .  „Dżampo i Klementyna”. Aktorzy opowiedzieli nam bardzo wzruszającą historię misia bez oczka oraz laleczki bez rączki, mieszkających w przedszkolu na półce z zabawkami. Mimo swojej odmienności miś Dżampo i lalka Klementyna bardzo się lubili, szanowali i pomagali sobie wzajemnie. Dzięki przyjaźni udało im się odnaleźć zagubione oczko misia, jak również naprawić urwaną rączkę Klementynki. Okazało się, że szacunek  i zrozumienie dla innych oraz okazanie dobrego serca są w stanie pokonać wszelkie trudności. Podczas spektaklu aktywnie w nim uczestniczyliśmy poprzez wspólne śpiewanie piosenek oraz udzielanie wskazówek głównym bohaterom jak odnaleźć zagubione oczko. W trakcie bajki padały pytania, które były niejako sprawdzianem dla najmłodszych z tolerancji, przyjaźni i szacunku. Jak się okazało sprawdzian ten dzieciaki zdały na piątkę!

Dowiedzieliśmy się, że należy szanować wszystkich, nawet tych, którzy z różnych względów są inni od nas. Zawsze już będziemy pamiętać słowa piosenki, której refren brzmi: „Bo kocham Ciebie jakim jesteś, bo jesteś, bo jesteś, bo jesteś, I wielkie szczęście, że Cię mam, że mam, Ciebie mam, że Ciebie mam!”