8 822 czerwca 2016 roku nasze "Krasnale" z grupy średniaków i starszaków wyruszyły autokarem na wycieczkę do Centrum Zooterapi WSIiZ w Kielnerowej. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjnej pt. "Koń, jaki jest...nie każdy wie", na której omówione zostały rasy koni, sposób ich odżywiania i pielęgnacji, jak również ich osiodłanie. Po krótkiej lekcji chętne "Krasnale" mogły się przejechać na koniu. Następnie odbyło się zwiedzanie mini zoo, a w nim można było zobaczyć takie zwierzęta jak: kozy, owce, kuce szetlandzkie i alpaki. Dalej przewodnik zaprezentował dzieciom standardowe maszyny rolnicze, takie jak: kolca, pług konny, sieczkarnia, wóz drabiniasty i radło. Zaś po pysznym obiedzie, na zakończenie - dzieci wzięły udział w przejażdżce bryczką. Po tak wspaniałym dniu, pełnym atrakcyjnych wrażeń, dzieci wróciły do Przedszkola, gdzie czekali na nich rodzice.