dsc08581Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej jest momentem przełomowym w życiu dziecka. Dlatego też 20 sierpnia tradycyjnie już, jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się I spotkanie adaptacyjne pt. „A u nas w przedszkolu…” dla naszych przyszłych przedszkolaków i ich rodziców. Dzieci wraz z najbliższymi dla nich osobami mogły zapoznać się z paniami, pobawić wspólnie z rodzicami na auli i w ogrodzie przedszkolnym. W przyjaznej i bezpiecznej dla nich atmosferze wspólnie z rówieśnikami bawiły się na przedszkolnym placu zabaw pod okiem swoich przyszłych pań wychowawczyń, podczas gdy rodzice wzięli udział w pedagogizacji w zakresie „adaptacji dzieci do środowiska przedszkolnego”. Takie spotkania ułatwiają najmłodszym dzieciom przekroczenie po raz pierwszy progu przedszkola, rozwijają poczucie bezpieczeństwa i skracają czas ich adaptacji.
Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za wspólną zabawę :)