dsc001377  października 2016r. Średniaki z sali zielonej i żółtej wraz z wychowawczyniami odwiedziły Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Dzieci podzielone na trzy grupy zwiedziły „Bajkowy świat” dzięki czemu świetnie się bawiły oraz poszerzyły i utrwaliły swoją wiedzę o bajkach i baśniach. W trakcie zwiedzania dzieci mogły zobaczyć: stroje baśniowych postaci, przejechać się pociągiem Koziołka Matołka, zwiedzić „Magiczny ogród”, oglądnąć jedną z polskich bajek, poczuć bicie serca smoka za skałą, przejść przez taflę magicznego lustra i zobaczyć magiczne baśniowe kule. Następnie nasze „Krasnale” oglądnęły bajkę w Kinie Szkatułka. Przed powrotem dzieci zjadły pyszny dwudaniowy obiad w restauracji „Bajkowa” i z pełnymi brzuszkami wybraliśmy się na krótki spacer na Rynek Pacanowa, aby odszukać Koziołka Matołka. Spacerowaliśmy po baśniowym ogrodzie wokół Centrum Bajki, gdzie można było podziwiać żywe koziołki. Dzieciom bardzo się podobało, a świadczą o tym ich emocje i opowieści, które można było usłyszeć w autokarze w drodze powrotnej. Wspomnienia te na pewno pozostaną na długo w pamięci naszych „Krasnali” :)