jesien 3Jesień, to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także bardzo obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym przedszkolu, a pierwszym z nich było spotkanie z barwną Panią Jesień. Wszystkie "krasnale" na zajęciach wzbogacały wiedzę o podstawowych owocach i warzywach jesiennyych. Pogoda tej jesieni dopisała, dzięki czemu możemy spacerować na świerzym powietrzu i na przykład odwiedzić targ pełen owoców i warzyw. Schyłek lata i wczesna jesień to czas zbioru dorodnych owoców. W naszym przedszkolu odbyły sie zajęcia z wykorzystaniem tychże owoców do zrobienia: sałatek, soków, pieczenia placków i babeczek marchewkowych. Jesień jest to też pora roku, w której przygotowujemy zapasy na zimę, stąd też średniaki z zielonej sali kisiły kapustę i ogórki, a starszaki z niebieskiej sali robiły kompot gruszkowy. Zaś Maluszki z sali różowej chciały poznać pracę w kuchni od podstaw, więc odwiedziły naszego kucharza, który pokazał im wiele kucharskich sztuczek :) Zapraszamy do galerii na foto relację z tychże zajęć :)