dsc01353Dnia 13 grudnia odbył się w naszym przedszkolu spektakl dydaktyczno-wychowawczy pt. „Legenda o Świętym Mikołaju” , którego wykonawcą był Prekursor Artystyczny z Krakowa. Głównym celem tego przedstawienia, było przybliżenie dzieciom poprzez legendę postaci św. Mikołaja Biskupa, poznanie jego życia i czynów oraz wyrabianie pozytywnych postaw poprzez zrozumienie pojęcia „czynienia dobra” jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.  Był to spektakl składający się z kilku łączących się ze sobą epizodów inspirowanych historią Mikołaja, podczas których dzieci  poznały historię prawdziwego Biskupa Mikołaja oraz jego następców z różnych stron świata m. in. Włoch i Chorwacji. Dzieci w miłej i wesołej atmosferze mogły z Mikołajem zaśpiewać i zatańczyć, dobrze się przy tym bawiąc :)