5 121 marca 2017r. nasze dwie najstarsze grupy dzieci udały się do Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, gdzie przedszkolaki oglądnęły spektakl pt. „Wesoła klasa” w wykonaniu Teatru Dziecięcego „Bajdurek”. Mali aktorzy zaprezentowali szkolną lekcję „z przymrużeniem oka”. Przedstawienie to było połączone z warsztatami teatralnymi dla dzieci, które poprowadziła Pani Agnieszka Mroczka - instruktor z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Pani instruktor wyjaśniła na czym polegają ćwi­cze­nia aktor­skie zwią­za­ne z dyk­cją, gestem i ruchem sce­nicz­nym. Starszaki na tychże warsztatach same mogły uczestniczyć w ćwiczeniach artykulacyjnych, oddechowych i głosu. Była to więc dla naszych „Krasnali” dobra zabawa, połączona z edukacją :)