dsc 0566W związku z tygodniową tematyką zajęć u Żabek odbył się „Dzień postaci z bajek”. W ten wspaniały świat baśniowy wprowadziły nas już stroje dzieci i pań. Tego dnia na sali pojawiły się takie postacie jak: Kopciuszek i jej siostra, Śnieżka, Złotowłosa, Mała Syrenka, Czerwony Kapturek, Calineczka, Krasnal, Król, rycerze, Kot w butach, Smok, Wilk, indiańska księżniczka Pocahontas, Pirat, Rycerz nindża itp. Dzieci mogły rozwijać wyobraźnie i podejmować próby do wyrażania treści baśni w formie ekspresji ruchowej.  Poprzez świetną zabawę taką jak rozwiązywanie zagadek, układanie puzzli i różnego rodzaju zabawy ruchowe i taneczne, dzieci mogły utrwalić znajomość popularnych bajek, ale i poznać te mniej znane baśnie, co z pewnością zwiększało także zainteresowanie książką u naszych Żabek, gdyż poznawanie baśni i zabawa wokół nich wszechstronnie i intensywnie wpływają na rozwój dziecka. Natomiast, aby poznać wartość książek, w ramach zajęć udały się  także do biblioteki - w nieco późniejszym terminie. Tam poznały zawód Bibliotekarza, dowiedziały sie jak można wypożyczyć książkę oraz jak dbać o ten cenny skarb wiedzy jakim są właśnie bajki, baśnie i inne książki :)