2020 andrzejki"Wigilia świętego Andrzeja", czyli popularne „Andrzejki” od dawien dawna są tradycyjnym czasem wróżb i wspólnej zabawy. Dla przedszkolaków to świetna rozrywka, połączona z przekazywaniem naszej tradycji, kultywowaniem zwyczajów i obrzędów. 27 i 30 listopada  2020r. odbyły się przedszkolne „Andrzejki” - dzień wróżb i wspólnej zabawy, którą każda z grup w tym roku obchodziła na swoich salach. Dzieci w pięknych strojach spotkały się z wróżkami, które opowiadały o zwyczajach andrzejkowych. Dzieci wrzucały grosik na szczęście do miski z wodą. Były także andrzejkowe wróżby: marsz butów, moja przyszłość, kolorowa wróżba, magiczne cyfry lub gwiazdki. Żabki poznały także jedną z najważniejszych  wróżb, czyli lanie wosku przez dziurkę od klucza. Wróżby przeplatane były wesołą zabawą przy muzyce, a radości dzieci nie było końca :)