All for Joomla All for Webmasters

Wydarzenia

Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu każdego dziecka, które rozpoczęło swoją przygodę z przedszkolem. 23 listopada 2023roku nasze maluszki z grupy Jeżyków wystąpiły pięknie przed swoimi rodzicami. Po tańcach i przysiędze, Pani Dyrektor  swoja wyjątkową kredką pasowała naszych małych "Krasnali" na "Przedszkolaków".

Na pamiątkę tak ważnego wydarzenia wręczyła każdemu dziecku dyplom i upominek :)

 

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która dla grupy Biedronek odbyła się 22 listopada 2023 roku. Od samego rana trwały przygotowania, a popołudniu w auli zgromadzili się goście. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Następnie Pai Dyrektor Sylwia Wójcik pasowala naszych małych "Krasnali" na "Przedszkolaków". Dzieci otrzymaly także dyplom i pamiątkowy podarunek :)

10 listopada 2023r. w szkołach i przedszkolach w całej Polsce odbyła się kolejna edycja akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Wszystkie 4 zwrotki naszego hymnu narodowego - Mazurka Dąbrowskiego przedszkolaki odśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11. Wydarzenie to odbywa się po raz szósty i jest kontynuacją akcji z 2018 r. Wówczas wspólne śpiewanie hymnu odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej".

Link do filmu

https://youtu.be/hHl40vI4qcM

Dziś w naszym Przedszkolu świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy czas dla każdej Polki i Polaka.                 
Uroczystość upamiętniającą 105 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę tego roku zorganizowała grupa Słoneczek oraz gościnnie grupa Żabek. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup oraz pracownicy przedszkola zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas. Wszyscy z powagą i w dużym skupieniu oglądali przygotowany program artystyczny. Uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości ma na celu rozwijanie poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie jest pouczającą lekcją historii i patriotyzmu. Na koniec odbyło się także rozstrzygnięcie konkursu na "Dekorację jesienną" - w naszym konkursie wszyscy wygrywają, dlatego też każdy biorący udział w konkursie, otrzymał od Pani Dyrektor nagrodę (fotorelacja w galerii).

8 listopada 2023roku gościliśmy w naszym przedszkolu teatr, który zaprezentował nam przedstawienie pt. "Calineczka".

Wspaniali aktorzy wcielając się w postaci żab, chrabąszcza, jaskółki, myszki, kreta oraz księcia - przenieśli dzieci w magiczny świat przygód maleńkiej dziewczynki o imieniu "Calineczka". Wszyscy z zapartym tchem śledzili jej losy i niebezpieczne przygody, a nawet pomagali Calineczce w jej przygodach. Aktorzy zaprezentowali się w sposób bardzo wesoły, zaciekawiając dzieci tym co się dzieje. Wszystko  zakończyło się jak na baśń przystało- szczęśliwie :)