All for Joomla All for Webmasters

2021 11 09 0 niepodleglosc9.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę pt. „Duma nas rozpiera, żeśmy Polakami” w wykonaniu najstarszych grup przedszkolnych. Przedstawienie rozpoczęło się od uroczystego tańca z szarfami w wykonaniu Skrzatów do utworu „Mówię o Tobie dobrze”. Następnie dzieci z powagą oraz dumą recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki patriotyczne. Dla przybliżenia losów Polski grupom młodszym, starszaki wykonały inscenizację pt. „Pisk Orła”, która symbolizowała miłość do ojczyzny, walkę o wolność oraz wiarę i zwycięstwo. W celu uczczenia tak wyjątkowej chwili grupa Biedronek zaprezentowała taniec ludowy jakim był Krakowiak, a na zakończenie wszystkie "Krasnale" wspólnie odśpiewały Hymn Polski