All for Joomla All for Webmasters

img20240214090347Choć ten dzień często kojarzony jest z romantycznymi gestami i wyznawaniem miłości, warto pamiętać, że Walentynki to nie tylko święto zakochanych. To okazja do wyrażenia miłości i wdzięczności wobec wszystkich bliskich nam osób, rodziny i przyjaciół. Dziecko w trakcie zajęć poświęconych świętu zakochanych zapoznaje się z definicją słów''miłość'' i ''przyjaźń'', a także tym, co oznacza wyrażenie ''kocham Cię''. Uczy się rozumieć te pojęcia i stosować w odpowiednich dla nich kontekstach sytuacyjnych. Jest to dobra okazja, aby powiedzić kilka miłych słów swoim koleżankom lub kolegom!  W dodatku dzieci zapoznają się z samą tradycją Walentynek, genezą jej powstania. Uczą się, jak podtrzymywać ją i czerpać z niej korzyści. Walentynki w przedszkolu to także wspólne zabawy, które wspaniale integrują!